Zvezda torta

Sastojci:

  • 850 g šećera,
  • 11 jaja,
  • 600 g oraha,
  • 2 pomorandže i
  • 150 g butera,
  • 2 čašice ruma.

Mutiti 1/2 kg šećera, 6 žumanaca i 1 celo j aj e oko pola časa, dodati ulupan sneg od 6 belanaca i 1/2 kg samlevenih oraha, prethodno malo propečenih. Tortu peći na umerenoj
vatri. Ohlađenu preseći na 2 dela i filovati.
Fil: mutiti 200 g šećera sa 4 žumanceta, dodati istruganu koru od pomorandže, sok od 2 pomorandže i rum. Kuvati na blagoj vatri dok se ne zgusne, a zatim mešati dok se ne ohla- • di. Č krem dodati zasebno umućen buter i filovati tortu. Istim kremom premazati tortu spolja i posuti orasima.



Najčitanije

Pletenje šalova

Četiri pletena šala

Ovi dugački šalovi nisu samo prijatno meki i topli, već i veoma moderni. Izradiće ih lako i nevešta početnica kao i vešta pletilja, koja će da ih plete i ne gledajući u igle. Samo pravo, uvek svi redovi pravo - i šal je već završen. Uradite odmah i drugi. Hoćete li šal da ispletete u braon, zelenoj ili drugoj boji, ili na pruge, zavisi od vaše garderobe.

Read more ...

Heklana haljina

Heklana bela haljina

 

Predivna heklana haljina sa šemom za heklanje. Heklanje je umetnost i zadovoljstvo :-)

Heklanje - Heklana bela haljina

Read more ...

Heklana bluza no. 3

Heklana bluza no. 3

Veličina 44-46
Model se izrađuje heklanjem
Potrebno je 300 g konca - viskozna veštačka svila
Heklica №1,5

Heklanje - Heklana bluza

Read more ...

Heklanje - Heklana bluza

Heklanje - Heklana bluza

Bela heklana bluza. Predivan heklani motiv sa šemom motiva za heklanje. Heklajte letnju garderobu uz naše predloge.

Heklanje - Heklana bluza

Read more ...

Najbolji kolač sa jagodama

Najbolji kolač sa jagodama

Sastojci:

Kora:

  • 8 belanaca
  • 400 grama šećera
  • 1 kašika sirćeta

 

Fil:

  • 8 žumanaca
  • 200 grama šećera u prahu
  • 300 grama mlevenog petit keksa
  • 1 margarin
  • 100 ml mleka
  • 800-1000 grama svežih jagoda
  • 2-3 kesice šlaga

 

Priprema:

Umutiti  bjelanaca, dodati šećer pa dobro umutiti , na kraju dodati sirće. Peći koru na 150°C

oko 25 minuta u plehu obloženom sa pek papirom. Umutiti  žumanca sa šećerom u prahu i

margarinom. Dodati keks i mleko. Na koru staviti pola fila, zatim isečene se jagode, drugu polovinu fila i gore umućen šlag. Ostaviti kolač u frižider da se ohladi.

Napomena: Na slici je dupla mera, pravljeno kao torta.