Sastojci :
za testo :
- Maslac 200g
- Pavlaka 200 gr
- 2 šolje šećera
- Jaja 2 kom
- Brašno
- 1 kašičica sode
Krem :
- Kuvano kondenzovano mleko 500 gr
- Maslac 100g
- Jezgrasto voće, prženo ( uzela sam kikiriki ) 70-100 g
- 30 grama crne čokolade
Priprema :
Prvo umutite puter dako da postane mekan.
Umutite jaja, dodajte šećer i ponovo mutite. Šećer bi trebalo raspustiti . Pomešajte jaje - šećer mešavinu sa pavlakom i puterom.
Dodajte brašno, sodu bikarbonu i umesite testo.
Stavite ga na 30 minuta u frižideru.
Zatim testo podeliti na 3 dela i istanjiti u tanak pravougaonik. Nije potrebno da posebno obratite pažnju na oblik pošto ćete delove koje isečete iskoristiti za ukrašavanje..
Stavite jedan sloj na pleh i probušite na različitim mestima sa viljuškom.
Pecite u rerni 20 minuta na 200 ° C.
Gotove kolače malo ohladiti, stavite ih jedan na drugog i odseći krajeve da se dobije oblik pravougaonika.
Odrezane krajeve stavite u rernu 10 minuta da se dobro osuše i dobiju bogatu boju , a zatim ih iseckati.
Sada možete da pripremite kremu .
Istopite čokoladu . Za ovo, ja sam stavila u malu duboku posudu na nekoliko minuta u mikrotalasnu pećnicu.
Kuvano kondenzovano mleko pomešati sa puterom i otopljenom čokoladom i dobro promešati .
Kikiriki, slomljen sa oklagijom, dodajte filu i mešajte.
Svaku koru namazati sa filom.
Na poslednjoj kori premazati i vrh i krajeve .
Pospite rendanom čokoladom i mrvicama.
Stavite u frižider na 2-3 sata da se dobro ohladi.